Můj příběh

 

„Jsem nadšenou lektorkou jógy a tvůrkyní motivačních rýmovánek pro děti. Prostřednictvím svého hlasu přivádím dospělé k sobě samým a děti formou říkanek a příběhů do světa fantazie, uvolnění a radosti.

Skrze jednoduché říkanky tvořím jemné hladivé Uvolňovánky a hravé Protahovánky. Jejich záměrem je ukázat rodičům, jak mohou hravě, radostně a vědomě uvolnit tělíčko dítěte před každodenními úkoly či večerní pohádkou.“

Kdo jsem?

Jsem ženou v pohybu.

A to doslova.

A protože pohyb miluju, předávám lásku k němu dál na svých lekcích.

Dnes jsem především nadšenou lektorkou jógy. Pro děti, dospělé i seniory. Ve svých lekcích s láskou předávám vše, co jsem se naučila a co mi bylo dáno do vínku. Až s jógou jsem objevila dar svého hlasu, jehož prostřednictvím přivádím dospělé k sobě sama a děti formou říkanek a příběhů do světa fantazie, uvolnění a radosti.

Odměnou jsou mi spokojené a usměvavé tváře mých velkých i malých klientů.

Ale jak už to v životě chodí, i já si k mé vysněné práci musela cestu trpělivě hledat  a prošlapávat.

Má láska k pohybu a tvořivosti vznikla již v raném dětství. Tančila jsem, zpívala, recitovala, kreslila a účastnila se různých soutěží pořádaných školou. Později jsem moc ráda pobývala s malými dětmi. A pravděpodobně tady vznikla první myšlenka věnovat se v budoucnosti práci s nimi. Bohužel jsem však nehrála na žádný hudební nástroj, takže studium pedagogické školy pro mě nepřipadalo v úvahu. Tento fakt byl pro mě velmi zásadním.

Studium a život

Šla jsem na gympl, který sice nebyl mou krevní skupinou, ale jeho studium bylo v místě bydliště, takže „praktické“. Po něm nástavbové studium ekonomiky, abych měla ještě „něco“, jelikož vysokou školu jsem studovat nechtěla. Toužila jsem se vdát a mít šťastnou a spokojenou rodinu.

Vdala jsem se, porodila dva krásné zdravé syny, ale můj život vysněný se moc nekonal. V manželství se objevily problémy, které bylo potřeba řešit. Ale já nechtěla. Bála jsem se cokoliv měnit. Nechtěla jsem si možnost případného rozvodu ani jen připustit. Přece jsem žila svůj „vysněný život“!

Vydržela jsem to do roku 2008, kdy přišel VELKÝ ZLOM!

Moje bolavá duše a psychické vyčerpání mě donutily podat žádost o rozvod. Sílu k tomuto nelehkému kroku mi dodalo nejen to, že jsem poznala svého nynějšího muže, ale především rozhovor s psychologem, který tomu všemu předcházel. Právě ten mi dodal odvahu a kuráž tím, že mi řekl, že se mohu nechat rozvést.

Že mám právo změnit svůj život.

Že je velmi důležité to, jak se cítím já a ne co si o mně řekne okolí. Okolí nežije můj život a nežije v mém těle, s mou duší!!!

Teď už vím, že všechno, jakkoliv to pro mě v  době bylo bolestivé, se stát muselo a mělo, aby mě to jako člověka posílilo a já mohla jít dál…

A s tímto novým poznáním se začaly dít úžasné věci

Potkala jsem nové přátele zabývající se ezoterikou, duchovnem a seberozvojem. Dostaly se mi do rukou knihy jako: Miluj svůj život, Moc přítomného okamžiku, Čtyři dohody, … a já pochopila, že si svůj život mohu opravdu vědomě tvořit. Četla jsem, studovala, jezdila po různých seminářích a začínala jsem vnímat, že se potřebuji zklidnit i co se mých dosavadních pohybových aktivit týká (aerobik, Tae-bo…), začala jsem se ohlížet po józe…

Mezitím jsem se stihla znovu vdát, narodil se mi třetí milovaný syn a opět po dlouhé době jsem měla pocit uspokojení ze svého života. Avšak návrat do práce po třech letech doma mě vrátil zpět do reality, kde se má duše začínala opět ozývat. Nešlo o to, že bych nechtěla pracovat. To ne. Spíše jsem nemohla já, jako člověk, který prošel od roku 2008 tolika změnami, zapadnout zpátky do procesu.

Znovu jsem byla postavena před rozhodnutí. Buď si stěžovat anebo vykročit ze své komfortní zóny.

Zvolila jsem změnu

Dala jsem se cestou svých přání, svého srdce.

Absolvovala jsem kurz u České asociace dětské jógy. Úplně mne to pohltilo. To téma! To úžasné propojení jógy a hry. Ta nenásilná forma zdravého pohybu v souladu s dechem. A navíc s dětmi! Mé srdce plesalo. Mé JÁ si vzpomnělo na sny  z dětství. A že touto cestou se mohu dát a zúročit tak nejen své nově nabyté poznatky, ale i své vášně, radosti a znalosti z let minulých.

Začala jsem v tomto oboru intenzivněji pracovat, dále se vzdělávat, rozjela jsem si podnikání a práce s dětmi na sebe také nenechala dlouho čekat!

Jelikož s dětmi již nějakou dobu pravidelně praktikuji, a to i v dětských domovech, všímám si jejich potřeb a nedostatků, které se týkají jak fyzické stránky tak i té emoční. Ještě více jsem se utvrdila v tom, že chceme-li mít opravdu zdravé a psychicky vyrovnané děti, je zapotřebí vést je k pohybu, správným dechovým technikám a vhodným stravovacím návykům. Hravě, nenásilně a nejlépe svým vlastním příkladem.

 

Koncept pro vědomé rodiče

I z těchto důvodů jsem na základě svých postřehů připraviladět koncept pro rodiče s dětmi, v němž skrze pohádkový příběh, Uvolňovánky a Protahovánky, pomocí říkanek a hravých jógových pozic, odvádím děti spolu s rodiči do světa fantazie.

Tam, kde se nic nemusí a jen může, tam, kde mohou zapomenout na každodenní starosti.

Snažím se přivést jejich pozornost aspoň na pár minut zpět k sobě, k uvědomění si sebe samých, ke společnému zastavení a prožití si přítomného okamžiku tady a teď. S láskou, sebe-přijetím a objetím.

Koncept s názvem JÓGÁTKY, se kterým vás ráda seznámím...

 

S láskou Denisa