Lektorkou pohybu na celý život?

Lektorkou pohybu jsem už více jak 20 let.

Vše začalo v mých patnácti letech, když mě má maminka začala brávat na hodiny aerobiku. A jelikož tehdy aerobik hodně frčel, pohltil i mě.

S mamkou, která v té době byla a stále ještě je aktivní cvičitelkou, jsme doma cvičívaly dle videokazet Olgy Šípkové, Jany Havrdové Čermákové, Vaška Krejčíka či Katky Masopustové a připravovaly se tak na mamčiny lekce, které provozovala v místní Sokolovně. Jó, to byly časy, opravdová nostalgie…

Ale já to milovala.

Těšila jsem se na každou takovou hodinu v týdnu, kdy jsme mohly s ostatními, stejně zaujatými dívkami a ženami cvičit v rytmu hudby. Taťka to neviděl moc rád, byl přesvědčený, že bych se měla více věnovat studiu, než „nějakému hopsání“.

Ale já jsem dnes mamce za všechen takto strávený čas nesmírně vděčná. Vím, že má velký podíl na tom, kým jsem dnes.

Od osmnácti jsem sama začala předcvičovat také a tak je tomu až do dnes. Z aerobiku jsem vyzkoušela snad všechny styly, které se tehdy objevily. Ať už to byl tehdy můj nejoblíbenější Dance aerobik, Step aerobik, Bodyforming či Hi-Lo aerobik. Pak se objevilo Tae-bo, které mě uchvátilo svou dynamikou a rychlou nabíjející hudbou.

A tak to šlo stále, jen s pauzami v období mých těhotenství, šestinedělí a kojení. Okolo pětatřicátého roku mého života jsem začala pociťovat, že všeho toho hopsání už je moc. Že potřebuji změnu, zklidnění.

Začala jsem pokukovat po józe. (viz. Můj příběh).

A láska k ní mě naplnila. S jógou ke mně přišlo všechno to, po čem jsem toužila. Práce s dětmi, zklidnění, mnohá uvědomění, nádherná přátelství… A to vše díky pohybu. Protože ho miluji, je pro mě hnacím motorem, silou, která neustále dává mému životu energii, smysl a směr.

Takže předcvičuji dál a většinu času věnuji právě józe. Vedu kurzy pro dospělé, cvičím s dětmi a v pořadu JÓGÁTKY zapojuji společně s dětmi i jejich rodiče či prarodiče. Díky spolupráci s Nadačním fondem pro rozvoj plného vědomí předávám jógu i dětem v Dětských domovech, a také seniorům v Domovech seniorů.

A aerobik?

Je stále v mém srdci. Věnuji se mu pravidelně jednou hodinou v týdnu, protože do mého života už prostě patří.           

Miluje pohyb a lásku k němu předává stále na svých lekcích. Dnes je především lektorkou jógy pro děti, dospělé i seniory. Díky poznatkům z praktikování jógy s dětmi motivuje rodiče, jak vést děti k lásce z pohybu, správným dechovým návykům a relaxaci.Její příběh si najdete tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.